Frezowanie pianek

Frezowanie pianek to technologia polegająca na obróbce skrawaniem przy użyciu wieloostrzowego narzędzia. Jest to technologia na tyle rozwinięta, że pozwala nam na uzyskanie nawet bardzo skomplikowanego produktu. W naszej ofercie znajduje się zarówno proste frezowanie 2D jak i znacznie bardziej zaawansowane 3D, w wyniku którego otrzymujemy złożone, trójwymiarowe kształtki.

Frezowanie

Za pomocą prostych frezarek jesteśmy w stanie np. dopasować wkład do walizy zaokrąglając czy fazując krawędź tak, by waliza została idealnie wypełniona ochronnym wkładem piankowym.

Frezowanie CNC

Frezowanie za pomocą ploterów CNC pozwala na uzyskanie szerokiej gamy produktów. Nasz sprzęt skonfigurowany jest specjalnie do obróbki spienionych tworzyw sztucznych, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać wysoką jakość oraz powtarzalność produktu. Zakres roboczy pozwala na pracę z arkuszami o wielkości nawet 2x3m!
Wkłady narzędziowe, wypełnienia do skrzyń, pady antypoślizgowe, podstawki, odboje, separatory transportowe, prezentery, pianki ozdobne, elementy prototypowe to tylko najpopularniejsze z zastosowań.

Wycinanie frezem

Tam gdzie ograniczenia wycinania CNC za pomocą noża oscylacyjnego uniemożliwiają nam uzyskanie właściwego efektu (np. ze względu na wysokość ciętego elementu) – możemy zastosować technologię wycinania za pomocą frezowania.

Frezowane materiały spienione: Pianka PE (zarówno sieciowana jak i niesieciowana), EVA, XVA, PU, EPDM
Maksymalny wymiar frezowanego materiału: 2x3m
Frezowanie 2D oraz 3D